Rytoj sostinėje prasidės III-iasis Vilniaus šviesų festivalis – informacija norintiems vykti

Penktadienio vakare 22 val. prasidės III Vilniaus šviesų festivalis – tris rugpjūčio 13–15 d. vakarus vilniečiai ir miesto svečiai turės išskirtinę progą grožėtis sostinę puošiančiais moderniais šviesos meno kūriniais.

„Vilniaus šviesų festivalis – šviesa tamsoje, tiesiogine ir perkeltine prasme. Šių dienų aktualijų fone taip reikia pozityvo, geros nuotaikos ir šviesos, todėl džiaugiuosi, kad nenuilstančių kūrėjų dėka galime pasigrožėti jau trečiuoju Vilniaus šviesos festivaliu. Kviečiu visus vilniečius ir miesto svečius, nepraleisti galimybės pamatyti sostinę kitoje šviesoje. Nors instaliacijos yra  atvirose erdvėse, saugodami save ir aplinkinius, venkite susibūrimų“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Ilgai lauktą ir daug žadantį pasimatymą su gerbėjais Vilniaus šviesų festivalis šįmet kviečia pradėti sostinės naujame Paupio rajone ir tęsti naudojantis festivalio mobilia programėle: keliauti vingriomis Senamiesčio gatvelėmis, aplankyti ryškiai apšviestus žaliuojančius Naujamiesčio skverus, aikštes ir pasigrožėjus nuo Tauro kalno atsiveriančia Vilniaus panorama, pasiekti Gedimino prospektą bei kitus papildomus meninius šviesos objektus.

Mobilioji programėlė rodys kelią

Vilniaus šviesų festivalio lankytojams įveikti Lietuvos ir septynių užsienio šalių menininkų sukurtas dvi dešimtis meninių šviesos instaliacijų jungiantį maršrutą, lengviau rasti ir aplankyti visus objektus – padės atnaujinta mobilioji programėlė, kurią atsisiųsti arba atsinaujinti galima: App Store: http://bit.ly/vilniuslightfestival  arba Google Play: http://bit.ly/vilniuslightfestival1.

Naujas švytintis objektas festivalio maršrute

Vilniaus šviesų festivalio maršrutas rugpjūčio 13 ir 14 d. pasipildo dar vienu švytinčiu objektu – naktinių skiepų punktu Lukiškių aikštėje. Visi atvykusieji pasigrožėti šviesų festivalio meno galerija po atviru dangumi, tuo pačiu taip pat galės užsukti į Lukiškių aikštę pasiskiepyti nuo COVID-19 vos per kelias minutes be išankstinės registracijos (tereikia turėt asmens dokumentą). Festivalio metu – penktadienį ir šeštadienį – punktas dirbs iki pat 24 val. Vilniečiai ir miesto svečiai galės rinktis norimą vakcinų meniu: „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“), „Moderna“ arba vieno skiepo vakcina „Janssen“. Pastaroji – dėmesio vertas pasiūlymas: tik vienas skiepas ir ruduo saugus. Saugi ir žiema, kuomet sausio mėn. laukia ketvirtasis Vilniaus šviesų festivalis.

Festivalio prioritetas – lankytojų saugumas

Nežiūrint į tai, kad skirtingai nei kituose į vieną vietą daugybę žmonių suburiančiuose viešuose renginiuose, šviesų festivalyje lankytojai mieste išsiskirsto, festivalio metu kviečiame būti budriems ir saugoti save bei aplinkinius – laikytis higienos reikalavimų: dėvėti medicinines kaukes ir laikytis saugių atstumų.

Atkreipiame dėmesį, kad šviesų festivalio maršrute yra pora instaliacijų, prie kurių, deja, nėra patogaus priėjimo. Tai MO muziejaus lauko terasoje įrengta Kotrynos Čalkaitės instaliacija „Procesas“ ir Vėjo Aliuko kūrinys „Jungtis“ Petro Cvirkos aikštėje. Todėl maloniai prašome iš anksto įsivertinti savo saugaus judėjimo galimybes.

Taip pat, aplankiusiems ant Tauro kalno esančią Radu Ignat „Hope“ meninę instaliaciją, rekomenduojame leistis Gedimino prospekto link – pėsčiųjų taku palei V. Kudirkos gatvę, aplenkiant Tauro kalno laiptus.

Gera žinia ir sekmadienį grįžtantiems iš pajūrio – paskutinį vakarą Vilniaus šviesų festivalis lankytojų lauks iki 1 val. nakties, tad šiek tiek suskubusieji poilsiautojai jį dar taip pat spės aplankyti.