KOSMOS THEATRE (LT) – BALDAS

Kūrybinė komanda:

Koncerto pianistė ir instaliacijos bendraautorė: Julija Bagdonavičiūtė

Koncerto režisierius, šviesų dailininkas ir instaliacijos bendraautorius: Žilvinas Vingelis

Fortepijoninių kūrinių montažo autorius: Andrius Šiurys

Gyvos elektronikos atlikėjas, kompozitorius ir instaliacijos bendraautorius: Domantas Pūras

Instaliacijos inžinierius ir bendraautorius: Deividas Dzikevičius

Prodiuseris: Darius Vizbaras

2023 m. scenos menų festivaliuose „ConTempo OFF”, „Išeities taškas“ ir Vilniaus kompozitorių namuose buvo pristatyti šiuolaikinėmis garso technologijomis ir tiesiogine transliacija susieti gyvas koncertas ir garso skulptūra, nagrinėję buitinės-fizinės bei meninės-idėjinės fortepijono prigimties dualizmą – tarpusavyje paradoksaliai derančius vieno populiariausių ir tobuliausių instrumentų muzikos istorijoje ir namų baldo amplua.

Kroatų pianistas Ivo Pogorelich yra pasakęs, kad pianinas be pianisto tėra baldas. Tai namuose stūksantis, dažniausiai vazomis ir servizais apkrautas baldas, kurio tikrąjį koncertinį ir muzikinį potencialą, nepaisant jo gamintojo bei mechanikos, apsprendžia aplink jį esantys žmonės.

Ar mūsų potencialas priklauso tik nuo mūsų? Kaip muziką savyje numarinusiam baldui išsilaisvinti iš uždaryto dangčio? Kokiu sapnišku padaru mus paverčia mūsų viduje užrakintas ir ištrūkti visomis išgalėmis siekiantis pašaukimas?

Šiuos klausimus tyrinėjo svarbiausių fortepijoninės muzikos kūrinių fragmentus apimantis koncertas, kurio metu gyvai atliekama muzika tapo garsiniu transformuoto baldo sapnu.

Prieš save matote garso ir šviesų instaliaciją pavadinimu „Baldas“, kuri užprogramuota atlikti dalį gyvo koncerto metu skambėjusios muzikinio sapno programos.